آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم

آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم

آیا می خواهید زبان انگلیسی را مانند انگلیسی زبانان (آمریکایی و انگلیسی) و به طور طبیعی صحبت کنید؟

تماشای فیلم فعالیتی است سرگرم کننده و پر طراوت. چه کسی وجود دارد که تماشای فیلم را دوست نداشته باشد؟

معلمان زبان چندین دهه است که استفاده از فیلم ها را در کلاس های خود انجام می دهند و دلایل متعددی وجود دارد که آموزش زبان با فیلم یک ابزار آموزشی عالی است.

 

آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم

آموزش با فیلم

یادگیری زبان از طریق فیلم انگیزه دهنده و لذت بخش است

انگیزه یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده موفقیت در زبان دوم است. فیلم ها و نمایشهای تلویزیونی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی دانشجویان است، لذا لازم است که آنها را در کلاس زبان قرار دهیم. فیلم، به عنوان یک انگیزاننده، باعث می شود که روند یادگیری زبان سرگرم کننده تر و لذت بخش تر باشد.

فیلم دارای زبان معتبر و متنوع است

یکی دیگر از مزایای استفاده از فیلم این است که منبع زبان معتبر و متنوع است. فیلم دانشجویان را از نمونه هایی از انگلیسی که در موقعیت های واقعی در خارج از کلاس درس استفاده می شود، به ویژه زبان های تعاملی – زبان گفتگو در زندگی واقعی آشنا می کند. فیلم دانشجویان را با عبارات طبیعی و جریان طبیعی سخنرانی آشنا می کند. چون زبان آموزان ایرانی در یک محیط انگلیسی زبان زندگی نمی کنند، شاید تنها فیلم و تلویزیون بتواند زبان آموزان را نحوه صحیح ادای کلمات آشنا کند.

مقالات مرتبط: ترجمه متون علمی و وب سایت

فیلم باعث می شود که خود را در موقعیت تصور کنیم

“تجسم” فیلم باعث می شود که یک ابزار یادگیری زبان ارزشمند باشد و آموزگاران را قادر می سازد تا بیشتر با تفسیر زبان در یک زمینه بصری کامل آشنا شوند. فیلم به درک آموزندگان کمک می کند تا آنها را به گوش دادن به مبادلات زبان و به طور همزمان با نمایش بصری همراه سازد. این نشانه های بصری از پیام کلامی پشتیبانی می کنند و تمرکز توجه را فراهم می کنند.

آیا می خواهید زبان انگلیسی را بدون زحمت و واقعی یادبگیرید؟

اگر جواب شما “آری” است، بنابراین سعی کنید زبان انگلیسی را از طریق فیلم یادبگیرید و آموزش ببینید. ما در سایت دوست انگلیسی، به شما نحوه ی صحیح یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم را آموزش می‌دهیم. آموزش ها را دنبال کنید و در عرض شش ماه تغییری شگفت انگیز را در روند یادگیری خود حس کنید.

مقالات مرتبط: راهنمای کامل یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم

دانلود درس های مربوط به آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم

دانلود درس اول

عضویت در کانال فیلم دوره اول 30 درسی

عضویت در کانال فیلم دوره دوم 30 درسی

عضویت در کانال فیلم دوره سوم 30 درسی

کد تخفیف 25% آموزش زبان انگلیسی در کانال تلگرام به صورت خصوصی: پاییز 96

 • برای ثبت نام در کلاس های تلگرامی آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم به این ID:engpartner پیام دهید و از درس های آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم استفاده نمایید. هر دوره شامل 30 درس مجزا به همراه آموزش صوتی و نوشتاری. آموزش لغت و اصطلاح زبان انگلیسی، مکالمه و فونوتیک از طریق فیلم.

مقالات مرتبط: آموزش مهارت های آیلتس IELTS

آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم بخش دیگری از آموزش های سایت دوست انگلیسی است که در آن سعی شده تا قسمت هایی از فیلم های مختلف زبان انگلیسی را جدا کرده و تمرکز را بر یک سری عبارات خاص آن بخش از فیلم قرار دهد. این روش یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی است.

روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم به این صورت است:

 1. ابتدا فیلم را به صورت کامل با زیر نویس فارسی مشاهده کنید تا داستان کلی فیلم را متوجه شوید.
 2. فیلم را دوباره مشاهده کنید، اما اینبار فقط 30 ثانیه تا 2 دقیقه از فیلم را با زیرنویس انگلیسی ببینید و معانی لغات و جملات مهم آن بخش را از دیکشنری پیدا کنید و جایی یادداشت کنید و سپس شروع به حفظ کردن آنها کنید.
 3. بخش جدا شده از فیلم را به تعداد 20 تا 50 بار در مدت یک هفته مشاهده کنید تا تمام صحنه ها و حرکات بازیگران و دیالوگ های آنها را حفظ شوید.
 4. پس از تکرار مراحل دوم و سوم، اینبار آن بخش از فیلم را بدون زیر نویس مشاهده کنید و چندین بار در یک هفته این بخش از فیلم را ببینید.
 5. بخش دیگری از فیلم را جدا کرده و مراحل دوم تا چهارم را انجام دهید.

از مزایای این نوع از آموزش (آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم) می توان به چند مورد اشاره کرد.

 • تلفظ تمام لغات را به طور صحیح می شنوید. چون دیالوگ ها توسط بازیگران آمریکایی یا انگلیسی گفته می شوند ، بنابراین کلمات به شکل کاملا درست ادا می شوند. پس شما هم تلفظ صحیح را یاد می گیرد و هم آهنگ جملات را.
 • با این روش تمام لغات را گویی که در محیط آموزش می بینید و دقیقا متوجه می شوید که کاربرد هر لغت کجاست.
 • متن به همراه صدا در فیلم گنجانده شده است. در این نوع آموزش لغات انگلیسی در فیلم همراه صدا گنجانده شده است. بنابراین وقتی که صدای گوینده را می شنوید، متن زیرنویس را نیز می توانید بخوانید و از این طریق تلفظ صحیح کلمات جدید را فرا بگیرید.
 • لغات مهم با رنگ دیگری نسبت به کل متن زیرنویس متمایز شده اند. در فیلمی که مشاهده می کنید، لغات جدید و مهم برای شما با رنگ دیگری مشخص شده اند. بنابراین با تاکید بر این لغات و دیدن چند باره فیلم شما می توانید لغات انگلیسی جدید را در متن آموزش ببینید و خیلی سریعتر آنها را حفظ کنید.
 • همچنین این نکته نیز حائز اهمیت است که، هر تکه فیلم کمتر از یک دقیقه است. بنابراین شما می توانید فیلم را در موبایل خود ریخته و بارها آن را مشاهده کنید و به صدای آن گوش دهید. پس از چند بار گوش دادن ، سعی کنید آن را حفظ کنید و در نهایت تاثیر شگفت انگیز آن بر یادگیری زبان انگلیسی خود را مشاهده کنید.

صفحات مرتبط: آموزش مهارت های آیلتس IELTS

کانال آموزش زبان انگلیسی ما در تلگرام

آموزش های کانال تلگرام

http://telegram.me/englishpartner

کانال (کلاس) اختصاصی آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم

با هزینه ای بسیار مقرون به صرفه

تماس بگیرید  09122237618

http://telegram.me/engpartner