اطلاعات مربوط به لوازم آرایشی و بهداشتی به انگلیسی

اطلاعات مربوط به لوازم آرایشی و بهداشتی به انگلیسی

برای بسیاری از مردم بخصوص مردها، صحبت کردن در مورد آرایش مانند صحبت کردن به زبان دیگری است چه برسد به اینکه بخواهند به زبان انگلیسی در مورد آرایش و لوازم آرایشی صحبت یا مذاکره کنند.

تجارت لوازم آرایشی و بهداشتی

بسیاری از بازرگانان و تجار، برای خریدهای تخصصی خارجی خود نیاز دارند که به اطلاعات مربوط به لوازم آرایشی و بهداشتی به انگلیسی آشنایی داشته باشند.

اگر طرفدار آرایش هستید و یا در زمینه بازرگانی لوازم آرایشی مشغول به فعالیت هستید، ممکن است از برخی از این عبارات برای توصیف علم و هنر لوازم آرایشی Cosmetics استفاده کنید.

لوازم آرایشی که برای چهره و به منظور بهبود ظاهر مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا Makeup یا Make-up نامیده می شوند.

اگر در صنعت لوازم آرایشی فعال هستید، برای مکاتبات بازرگانی خود، نیاز دارید که جزئیات مربوط به هر قلم لوازم آرایشی و کارکرد آنها را به انگلیسی بدانید.

مطالب مرتبط: نمونه نامه های تجاری به زبان انگلیسی

محصولات مختلف آرایشی مربوط به Makeup و Cosmetics

برس رژگونه

برس رژگونه Blush Brush

برس رژگونه به انگلیسی Blush Brush ابزاری آرایشی است مانند قلم مو که برای تثبیت آرایش چهره استفاده می شود. موهای  Bristlesاین برس ممکن است از مواد طبیعی (معمولا موی سمور) یا مصنوعی ساخته شوند. دسته ی این برس معمولااز پلاستیک یا چوب ساخته می شود.

هنگامی که لوازم آرایشی با استفاده از برس مناسب استفاده شوند، بهتر روی پوست می نشیند. این برس قابل شستشو با شامپو است.

سایه چشم لوازم آرایشی
سایه چشم

سایه چشم Eye Shadow

سایه چشم به انگلیسی Eye Shadow یکی از اقلام لوازم آرایشی است که روی پلک ها Eyelids و زیر ابروها Under the eyebrows اعمال می شود. به طور معمول مواقعی استفاده می شود که چشم های فرد را برجسته و یا جذاب تر کند.

سایه چشم می تواند عمق depth و ابعاد Dimension را به چشم ها اضافه کند، رنگ چشم را تکمیل کند، چشم ها را بزرگتر نشان دهد، یا به سادگی توجه را به چشم ها جلب کنند.

سایه چشم در بسیاری از رنگ ها و بافت های مختلف وجود دارد. معمولا از یک پودر و میکا ساخته می شود، اما همچنین می تواند در حالت مایع، مداد، کرم، پودر فشرده شده یا افشانک Mousse یافت شود.

حالت دهنده مژه
حالت دهنده مژه به انگلیسی

حالت دهنده مژه Eye Curler

حالت دهنده مژه به انگلیسی Eye curler یک دستگاه مکانیکی دستی برای پیچاندن مژه ها برای اهداف زیبایی است. معمولا فقط مژه های بالایی پیچ می خورند. قبل از استفاده، حالت دهنده مژه را می توان با سشوار برای مدت کوتاهی گرم کرد، اما باید توجه داشت که به قدری گرم نشود که پوست حساس بالای مژه را بسوزاند. در حال حاضر حالت دهنده هایی وجود دارند که در درون خود باطری دارند و خود گرم شونده هستند.

گفته می شود اولین کسانی که حالت دهنده مژه را اختراع کرده اند چارلز استیکل و ویلیام مک دونل از روچستر، نیویورک، بوده اند.

رژ لب به انگلیسی
تجارت رژ لب

رژ لب Lipstick

رژ لب به انگلیسی Lipstick یک محصول آرایشی است که شامل رنگدانه ها Pigments، روغن ها، موم ها و نرم کننده هایی Emollients است. این محصول عمل محافظت از لب را انجام می دهند و ههمچنین کابرد رنگ کردن لب را دارند.

بعضی از رژها برای افزایش حجم به لب ها مورد استفاده قرار می گیرند.

رژ ها انواع مختلف دارند و در رنگ های متنوع به فروش می رسند. بعضی از رژ لبها نیز مومیایی کننده لب هستند، برای افزودن رنگ و هیدراسیون.

ریمیل مژه و ابرو به انگلیسی

ریمل مژه Mascara

ریمل مژه و ابرو به انگلیسی Mascara از اقلام لوازم آرایشی است که معمولا برای افزایش حجم مژه ها استفاده می شود.

کابرد ریمیل برای تیره کردن، ضخیم کردن، افزایش طول مژه و ابرو است.

ریمیل های مدرن فرمول خاص و ویژه ای دارند. با این حال، اکثر آنها حاوی اجزای پایه ای رنگدانه ها، روغن ها، موم ها و مواد نگهدارنده هستند.

در کاتالوگ محصولات آرایشی و برای ریمل مژه و ابرو می نویسند:

Clump-free and Smudge-resistant mascara

مقاوم در برابر گوله شدن

لوسیون بدن

لوسیون بدن Body Lotion

لوسیون بدن به انگلیسی Body Lotion یک محصول آرایشی بهداشتی با ویسکوزیته پایین است که استفاده روی پوست ترک نخورده کاربرد دارد. در طرف مقابل، کرم ها و ژل ها ویسکوزیته بالایی دارند.

لوسیون ها با ست های یا قلم مو، یک پارچه تمیز یا پنبه بر روی لایه بیرونی پوست مالیده می شوند.

لوسیون ها هم کاربرد دارویی دارند و هم برای مرطوب کردن و نرمی و لطافت پوست به کار می روند.

تمام حقوق این وب سایت مربوط به فاضل احمدزاده می باشد ENGpartner.com