تمرین مهارت شنیداری Listening

تمرین مهارت شنیداری Listening

مناسب برای امتحان های بین المللی زبان انگلیسی مانند آیلتس, IELTS Listening, تافل ,TOEFL Listening, FCE, CAE, CPE

Listening یا مهارت شنیداری زبان انگلیسی یکی از چهار مهارتی است که در آزمون های بین المللی تست می شود. تقویت این مهارت یک شبه یا یک ماهه امکان پذیر نیست و باید به صورت طولانی مدت بر روی این مهارت کار کرد.

تقویت این مهارت راحت تر از دیگر مهارت های زبان انگلیسی است و فقط نیاز است که شما به صورت مستمر تمرین کنید. تمرین شما باید با فایل های مناسب و معتبر انجام شود. همچنین لهجه های مختلف بریتانیایی، آمریکایی و استرالیایی را نیز باید در نظر بگیرید. روش های متفاوت و زیادی برای تقویت این مهارت وجود دارد.

یکی از بهترین روش های تقویت مهارت شنیداری Transcribe کردن است. یعنی به فایل صوتی زبان انگلیسی گوش بدهید و هر چند ثانیه یکبار  فایل را pause کنید و سعی کنید که حرف های گوینده را روی کاغذ بنویسید.
سپس متن خود را با متن اصلی صحبت ها مقایسه کنید و بررسی کنید که کجاها اشکال داشته اید و چند بار دیگر آن بخش را گوش دهید. ظرف چند ماه مهارت Listening شما پیشرفت فوق العاده ای خواهد کرد.  برای مشاهده فایل های تمرین مهارت شنیداری به این قسمت رجوع کنید.

Listening Exercise

متن این فایل های مربوط به هر تمرین را می توانید در سایت www.engpartner.com مشاهده کنید. ابتدا متن خود را بنویسید و سپس با متن موجود در سایت چک کنید. اشتباهات خود را پر رنگ کنید و چندین بار آن قسمت ها را گوش دهید. این تمرین حتی به مهارت صحبت کردن انگلیسی شما نیز کمک می کند.

فاضل احمدزاده – مدرس دوره های زبان انگلیسی